piątek, 1 lutego 2013

Ściana z cegły.

Podczas remontu wiele razy zastanawiałam się nad zastosowaniem cegły w salonie. Niestety uzyskanie efektu starej cegły jest dość trudne w małym mieszkaniu, tym bardziej, że budynek w którym mieszkam nie jest z cegły. Wiąże się to przede wszystkim z ciężarem ściany z cegły oraz z jej grubością. Rozwiązaniem miały być płytki imitujące cegłę (klinkierowe), ale efekt końcowy byłby daleki od oczekiwanego. Poszukałam w Internecie i znalazłam firmy, które oferują płytki z ciętej cegły. Płytka ma grubość ok 2cm, cięta ze starej cegły z rozbiórki z poniemieckich budynków.

Po podliczeniu kosztów zakupu cegły, transportu okazało się, że cena tym przypadku jest jednak zbyt wysoka, ale warto się tym zainteresować, bo można uzyskać naprawdę oryginalny wygląd ściany. Ściana z cegły pasuje właściwie do większości wnętrz - również nowoczesnych. Idealnie komponuje się z naturalnym drewnem. Nadaje pomieszczeniu charakter, szczególnie kiedy jest odpowiednio oświetlona. Należy jednak uważać, żeby nie przesadzić z dodatkami. Im mniej dekoracji, ozdobników i innych gadżetów - tym lepiej. Ściana z cegły jest wystarczającą ozdobą w pomieszczeniu.

A tu link do strony na której znajdziecie ciekawe aranżacje z użyciem cegły:
http://www.urzadzamy.pl/salon/sciany/wnetrzarskie-trendy-cegla-i-aranzacja-wnetrz-plusy-i-minusy,76_6635.html


Poniżej zamieszczam zdjęcia z odwiedzonego niedawno przeze mnie Hotelu Penelopa w Inowrocławiu. Przepiękne miejsce, w samym centrum miasta. Wnętrza urządzone stylowo, a do tego ściany ze starej cegły, która została "odzyskana" podczas remontu hotelu.


Efekt powalający i jak tylko będę miała okazję do budowy ścian to na pewno wezmę pod uwagę cegłę. Tym bardziej, że u mojej babci na wsi stoi kilka starych, nieużywanych poniemieckich budynków z pięknej czerwonej cegły.

Żeby pokazać Wam tą piekną cegłę, odwiedziłam rodzinę na wsi. Poniżej zdjęcia z korytarza w domu o babci :) Podczas ostatniego remontu udało im się odzyskać łukowy strop z cegły, ściany zostały pokryte tynkiem strukturalnym w kolorze pomarańczy i złota. Do tego oświetlenie ścienne. Jak Wam się podoba?

Spotkaliście się z ciekawymi aranżacjami? Zapraszam do dzielenia się informacjami :)

3 komentarze:

 1. Piękne wnętrza :) Cegła według mnie zawsze wygląda dobrze.. choć chyba nie jest ona specjalnie doceniana. Ja jestem zachwycona:)

  Pozdrowionka:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz staje się znowu modna. A efekt powalający :)

   Buziaki :)

   Usuń